Szukaj na tym blogu

środa, 12 listopada 2014

CzM – KTO TAK PIĘKNIE ŚPIEWA, KTO TAK PIĘKNIE GRA? (I DLA KOGO…)

Tak się jakoś złożyło – przez przypadek oczywiście… – że zagęściły się różne bezpłatne (lub prawie) imprezy masowe: a to Bayer Full (w sierpniu) – za który częściowo zapłaciło... Toruńskie Centrum Miasta (paragraf: aktywizacja społeczno-gospodarcza miasta!), a to koncert w hali sportowej (8 listopada), o którym prasa pisała „spółdzielcza feta czy przedwyborczy wiec” (tu bilety aż po 5 zł), a to koncert Panny Wyklęte – Wygnane, na który zapraszał – dla odmiany – Prezydent. 
A propos spółdzielczej fety - nazywało się to „popołudnie ze spółdzielczością”… – no nie mogę! Udział wzięły władze i mieszkańcy. W takiej kolejności.

Na listopadowych imprezach nie zabrakło oczywiście Prezydenta – jakżeby inaczej. I „subtelnych” odniesień do czasu tu i teraz. Halo, prawnicy! Czy witanie „nowego prezydenta” i tego typu „aluzje” na publicznej imprezie finansowanej przez samorząd nie są BE? Pewnie nie, bo kogo obchodzą takie subtelności... Kogo obchodzi etyka? – a co to takiego?
Nadmiar kiełbasy wyborczej spowodował, że rozważam zostanie wegetarianką...

Też z 11 listopada - chociaż nie z koncertu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.