Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 27 lutego 2017

OSIEM SETEK TORUNIARKIOstatnio coś matematyczne klimaty w toruniarni. Tak jakość rocznicowe zera sypią się jedno po drugim = pięćsetka, teraz osiem z dwoma zerami. 

ilustracje za: PixabayOsiemsetka
dotyczy liczby postów opublikowanych do tej pory. Toruniarnia debiutowała 30 XII 2013 roku = 3 lata z okładem = 38 miesięcy. Czyli średnio 21 postów na miesiąc.

Ale nie średnia, liczby i rekordy ważne. Najważniejsi odbiorcy! = efekt kręgów na wodzie / śnieżnej kuli w docieraniu z wiedzą o dawnym Toruniu i naszym mieście dziś do jak najszerszego grona zainteresowanych. Na ile to się udaje? Bywało, że poprzez blog udało mi się dotrzeć do nowych informacji, wątków, ciekawych ludzi.
Odwrócona ósemka =
= nieskończoność...

Osiemsetkę toruniarni oceńcie sami 😊


2 komentarze:

  1. Serdeczne gratulację. Czytam Pani bloga regularnie. A wpisy, zwłaszcza o moim rodzinnym Podgórzu, stanowią dla mnie skarbnicę wiedzy i początek podróży sentymentalnej. Dzięki Pani postom, zyskałem odpowiedzi na pytania o mniej znanej historii Podgórza. Udało się skojarzyć i połączyć wiele faktów zasłyszanych od starszego pokolenia. Także, kibicuję Pani w trudach zgłębiania naszego miasta i z niecierpliwością czekam na więcej wpisów :) Pozdrawiam, Ł.

    OdpowiedzUsuń
  2. Skoro regularnie, to zapraszam na spotkania w bibliotece na Podgórzu, które zaczynamy 3 IV. O historii miejsca i ludzi. Liczę na interakcję uczestników - opowieści, stare zdjęcia, wspomnienia.

    OdpowiedzUsuń

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.