Szukaj na tym blogu

wtorek, 21 lutego 2017

PIĘĆSETKA / PJĘSETKA TORUNIARKI

Tym razem debiut posta był na fb
= rzecz dotyczy PIĘĆSETKI vel PJĘSETKI*,
jak mówią niektórzy
(dziś Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego!).
Pięćsetki fb-znajomych
= dla mnie o mnie nie do wiary!

Post jak niżej:
Konto na fb założyłam jako narzędzie dla toruniarni. Ale okazało się przydatne do (inspirujących) kontaktów z ludźmi interesującymi się moim miastem - w wymiarze tego, co kiedyś i tego, co dziś. Także ze społecznościami, które posługują się ta formą komunikacji (np. Stowarzyszenie Toruńskie Spacery Fotograficzne, HISTORIA SZTUKI W POLSCE, Twierdza Toruń i inne). Staram się nadążać 😉. Choć życie nieustannie przyspiesza, co stwierdzam - ironicznie - mimo swojego wieku 😊.
za: Pixabay

Objawem tego tempa jest PIĘĆSETKA fb-znajomych! Bez demonizowania liczb i "fb-znajomości-znajomości". Wszystkich pozdrawiam! I Życzę mojej PIĘĆSETCE - i sobie - abyśmy umieli pozostawać w kręgu (jak na obrazku), w kontakcie, rozmawiać, dyskutować, różnić się.Centrum tego - trochę kanciatego
😉 - kręgu
stanowi dobro wspólne.
Może należałoby napisać: Dobro Wspólne?* Wymowne zestawienie zainspirowane przez Archiwum UMK.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.