Szukaj na tym blogu

wtorek, 28 lutego 2017

TRZYDZIESTKA TORUNIARKI + NOWA KsMPer analogiam do niedawnej PIĘĆSETKI / PJĘSTEKI TORUNIARKI i wczorajszej OSIEMSETKI – tym razem (zaledwie) trzydziestka = pracy zawodowej rocznica!

za: Pixabay
Jutro stuknie trzydziestka... 1 marca 1987 roku rozpoczęłam pracę w Muzeum Okręgowym – dawno i niedawno zarazem, tak się czasem przynajmniej wydaje. To były inne czasy, ech…, i inne Muzeum.

Tak się dziwnie złożyło, że jutro, także 1 marca, w 30. rocznicę rozpoczęcia pracy zawodowej nastąpiła kolejna odmiana w moim zawodowym życiu (
może trochę symbolicznie?). Tym razem pozytywna: awans(ik).
(Tych złych zmian i paskudnych ludzi nie chcę wspominać.)

Wciąż pracuję w KsM, czyli w Książnicy, ale teraz nastała nowa KsM = Kasi Służbowa Miejscówka 😉: biblioteka główna przy ul. Słowackiego 8. Gdyby (od jutra) ktoś poszukiwał mnie w wersji nie tylko e-kontaktowej, to tam właśnie.

Ridi fajt olłejz!
* = taka trawestacja (fo-ne-tycz-nie) cytatu Bombowo-Bojowo Niezwykle Ważnej Osoby (cytat z 26 II 2017; wiesz, o kogo chodzi?). Ridi zawsze – ale tylko i wyłącznie w dobrej sprawie!
😊*=Ready fight always; w oryginale było: Ridi fajt tunjat!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.