Szukaj na tym blogu

niedziela, 19 lutego 2017

PATRIARCHAT W DDTPatriarchat na dzień dobry = nowa seria felietonów w gazecie Dzień Dobry Toruń. Redakcja zachwala:  Porozmawiajmy o Toruniu! (…) Będą u nas pisać parlamentarzyści, radni, społecznicy, naukowcy. Po prostu torunianie i osoby związane z naszym miastem.

Patriarchat pełną gębą = na dziesięciu wymienionych autorów AŻ jedna kobieta… Na pięć opublikowanych wizerunków felietonistów – pięć męskich 😊. Czy gazeta dołącza do ogólnopolskiego trendu / trędu zasadniczego nielubienia pań? Gratulacje dla lokalnych Stommów / Pilchów / Mazurków! (bo takie są ambicje).


za: Pixabay

Wiem, wiem, czepiam się. Przecież w Toruniu nie ma inteligentnych kobiet zaangażowanych w życie miasta i mających coś o nim do powiedzenia, obdarzonych umiejętnością krytycznego patrzenia na rzeczywistość, stosowną dawką ironii i dystansu do siebie, sprawnych językowo i z dobrym piórem. Damska PUS-TY-NIA. Same chłopy… I to jakie (ciacha 😉) – tu miejsce na stosowne komentarze bywalców toruniarni. Seksizmu nie toleruję, ale patriarchalna lista sama się o to prosi…

Wiem, wiem, czepiam się. Przecież felieton jest rodzaju męskiego. Ale publicystyka jest kobietą 😉

Szanowna Redakcjo DDT! Czy pomyśleliście PANOWIE o jakiejś nowej rubryce "dla kobiet"? Hmmm, to baaardzo trudny wybór: moda, uroda, gotowanie, ploteczki itp. itd. Trzeba podjąć męską decyzję!
😊

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.