Szukaj na tym blogu

wtorek, 9 maja 2017

ROCZNICOWO-LICZBOWO

Nie ma co epatować swoimi własnymi urodzinami, tym bardziej, że już nie szesnaste 😉, ale ten rok jest szczególny. Szczególny rocznicowo-liczbowo, a jak wiedzą czytelnicy toruniarni - lubię matematyczne skojarzenia.
Kończę dziś 5 + 5 czyli dziesięć 😀, a przy okazji niedawno kilka innych liczb odliczałam:

Podobizna solenizantki moje w wersji fb-stycznej,
czyli facebookowo-artystycznej. 


To takie sobie rocznicowo-liczbowe określenie kilku moich wcieleń 😉 Przy tej okazji chciałam wspomnieć, że pod koniec roku kolejna ważna dla mnie rocznico-liczba wypada = 70-lecie Toruńskiego Oddziału Stowarzyszenia Historyków Sztuki. Będzie feta na dorocznym Bernwardowym spotkaniu! (20 XI). Stowarzyszenie powstało wcześniej (zał. 1934), ale nasze lokalne początki sięgają roku 1947. Jeden z punktów moich urodzinowych podsumowań: 3 dekady to czas mojej (intensywnej) pracy w OT SHS = 3/7 historii Oddziału 😊

Czas robi swoje, a Ty człowieku?
(Stanisław Jerzy Lec)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.