Szukaj na tym blogu

czwartek, 18 maja 2017

TRADYCJA + MŁODSZE POKOLENIE = TSF

Porządek w chaosie
i dwie skale: ulotności i trwania - człowieka i historii.

Fot. Miłosz Kulawiak

Spacery ze Spacerowiczami
zawsze są dla mnie inspirujące. I satysfakcjonujące, bo Spacerowicze są zainteresowani także historią miejsc, które odwiedzamy i fotografujemy. Spacerowicze = członkowie Stowarzyszenia Toruńskie Spacery Fotograficzne.
Tradycyjnie już finał naszych wspólnych młodszo-pokoleniowych łazęg (co pół roku, jak konferencje) stanowi prezentacja w Wejściówce, podczas której gadam, gadam, gadam i opowiadam o mieście sprzed lat, pokazuję archiwalne zdjęcia. Finał w Wejściówce, fajnie (językowo) wyszło 😊
Światło(ść) prowadzi, pokazuje drogę...
Fot. Paulina Komorowska
...czasem musi walczyć o przewagę.
Fot. Dariusz Chwiałkowski

Tradycją konferencji z cyklu Zabytki toruńskie młodszego pokolenia stał się pokaz zdjęć Spacerowiczów ułożonych w film(ik). Zawsze na koniec spotkania = taka wisienka na torcie 😉
Tradycyjnie piszę o foto-efektach spacerów (i innych także 😊), w przypadku tego w Dworze Artusa i w teatrze: na bogato oraz kąty proste pożądane.

Tradycyjnie staram się, na ile zdanżam, udostępnić tę prezentację TSF w  sieci = tę ostatnią można zobaczyć tutaj. Zapraszam do oglądania.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.