Szukaj na tym blogu

wtorek, 7 stycznia 2014

ROZRYWKOWI TORUNIANIE - W MUZEUM ETNOGRAFICZNYM

A ja znów zapraszam.
Tym razem na spotkanie pt. ROZRYWKOWI TORUNIANIE. Od teatru, przez panopticum i towarzystwa hecarskie, po hazardowanie się i klub wrotkarzy. Dotyczy rozrywek okresu 2. połowy XIX w. do 1939 roku.
To początek nowego cyklu edukacyjnego MUZEUM ETNOGRAFICZNEGO, pt. "Kultura okolic - okolice kultury".



Temat = tytuł jednego z rozdziałów mojej książki o kinach w Toruniu ("Toruńskie teatry świetlne, czyli kina, miejscowe gwiazdy i wytwórczość filmowa 1896-1939. O kulturze czasu wolnego dawnych torunian"). A było tych rozrywek naprawdę duuużo więcej niż może nam się dzisiaj wydawać. I z pewnością nie były tak odhumanizowane, jak nasze wszech-stronne i wszech-mocne "zabawki" związane z internetem...

Miejsce i czas = Muzeum Etnograficzne, sobota 11.01.2014, godz. 17.00.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
TORUNIARNIA i TORUNIARKA – jak firma i jej przedstawicielka. Tak właśnie ma być. Toruń to moja „firma”, na rzecz której pracuję od lat. Ten drugi neologizm – co do genezy analogicznie jak szafiarka. Toruniarką jestem od dawna. A zacięcie edukacyjne i przymus działania na rzecz dobra wspólnego należą do katalogu moich (licznych) wad. Jestem historykiem sztuki, zabytkoznawcą, regionalistką, muzealniczką (raczej byłam; zwolniona po ponad 26 latach pracy w Muzeum Okręgowym, zob. http://forum.pomorska.pl/mobbing-w-torunskim-muzeum-dyrektor-to-nas-nie-dotyczy-t92558/). Pracuję społecznie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Będzie o: kulturze i sztuce Torunia, o zabytkach, rzemiośle artystycznym i wątkach obocznych. Także o mojej dzielnicy – Podgórzu. Rzeczy nowe, stare, wnioski, refleksje i pytania. Oby ciekawe... /TORUNIARKA – Katarzyna Kluczwajd/ https://www.facebook.com/katarzyna.kluczwajd Blog nie mógłby zaistnieć bez prac Andrzeja R. SKOWROŃSKIEGO – najlepszego fotografa dokumentalisty sztuki toruńskiej i w Toruniu. Andrzej ma zdjęcie każdego miejscowego zabytku i ciekawego miejsca, a jego ogromny album jest zawsze otwarty dla badaczy, tak jak On – dla przyjaciół.